Budownictwo

Biura nad Wisłą rozchwytywane

Na 7,8 mld euro (33,1 mld zł) analitycy Avision Young szacują wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Polsce w 2019 r. To nowy rekord, wynik jest o ponad 8 proc. lepszy niż rok wcześniej.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Eksperci liczą na kontynuację dobrej passy. – Zgodnie z naszymi wyliczeniami, w I kwartale 2020 r. planowane jest sfinalizowanie transakcji o wartości około 1,5 mld euro. Jesteśmy zdania, że ten rok będzie porównywalny do 2019 r. i po raz trzeci z rzędu wartość inwestycji przekroczy 7 mld euro - mówi Michał Ćwikliński, dyrektor zarządzający w Avison Young.

Połowa wartości transakcji w 2019 r. przypadła na biura, widać rosnące zainteresowanie rynkami regionalnymi, głównie Krakowem, Wrocławiem i Trójmiastem. Poza stolicą inwestorzy ulokowali 1,4 mld euro. – Inwestorzy doceniają Polskę ze względu na bardzo dobre perspektywy rozwoju. Ciekawym zjawiskiem w Warszawie jest wzrost zainteresowania obiektami wybudowanymi przed 2000 r. W 2019 r. kupiono takie obiekty za 1,4 mld euro. Inwestorzy liczą na większe stopy zwrotu niż z zakupu nowych budynków – wskazuje Ćwikliński.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.