Budownictwo

Ronson. Rekord przekazań i sprzedaży lokali

W środę kurs deweloperskiej spółki rósł nawet o ponad 10 proc., do 1,62 zł, przebijając październikowe maksimum (cena na zamknięciu), czyli 1,55 zł.
Foto: materiały prasowe

Ronson to jedna z gwiazd indeksu WIG-nieruchomości, roczna zmiana notowań to 100 proc. przy ponad 4-proc. spadku wartości indeksu. Inwestorzy dobrze przyjęli dane o sprzedaży i przekazaniach mieszkań w 2020 r. Mimo pandemii spółce udało się ustanowić w obu przypadkach rekordowe wyniki.

Spółka sprzedała (bez uwzględniania płatnych rezerwacji) 918 mieszkań, o prawie 21 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale znalazła nabywców na 257 lokali, czyli tyle samo, ile rok wcześniej i o ponad 9 proc. więcej kwartał do kwartału. Tym samym deweloper wrócił do formy po słabszym 2019 r., kiedy problemem było płynne uzupełnianie oferty, by sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na mieszkania. W tym roku mimo lockdownu spółka nie zdecydowała się na ograniczanie inwestycji, dzięki czemu skorzystała na odbiciu popytu w II półroczu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.