Budownictwo

JR Holding zadowolony z segmentu nieruchomości

- W dalszym ciągu poszukujemy nowych, wysoko marżowych projektów inwestycyjnych – mówi prezes January Ciszewski.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Przychody notowanego na NewConnect przedsiębiorstwa w 2016 r spadły o prawie 10 proc. w porównaniu z 2015 r. i wyniosły 4,1 mln zł. Zysk netto wzrósł w tym samym czasie o 128 proc. i sięgnął 12,9 mln zł.

Grupa szuka nowych wyzwań. - W dalszym ciągu poszukujemy nowych, wysoko marżowych projektów inwestycyjnych, które cechują się również wysokim bezpieczeństwem dla zaangażowanego kapitału – mówi prezes January Ciszewski. - Przy doborze przedsięwzięć bardzo wnikliwie analizujemy ich model biznesowy oraz strukturę finansowania, a także kompetencje osób zarządzających. Wierzymy, że taka polityka inwestycyjna oraz jej skuteczna realizacja pozwolą nam konsekwentnie podnosić wartość grupy. Przykładem naszych udanych inwestycji jest z pewnością Columbus Energy, która realizuje przyjętą strategię rozwoju i umacnia pozycję lidera na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce – twierdzi Ciszewski. Columbus Energy w 2016 r. miał 8,5 mln zł przychodów. W 2015 r. było to 78 tys. zł. Zysk netto za ubiegły rok sięgnął 158 tys. Z kolei rok wcześniej firma kończyła wynikiem netto równym 1,3 mln zł.

Zgodnie z przyjętą w 2016 r. strategią działalność została przesunięta z wynajmu i zarządzania nieruchomościami na zarządzanie spółkami wchodzącymi w skład grupy. Grupa, poprzez celowe spółki zależne, kupuje tylko nieruchomości komercyjne, które już są wynajęte i rentowne.

Jedną z ostatnich inwestycji jest biurowiec Hexagon w Krakowie. Podpisane dotychczas umowy przedwstępne sprzedaży lokali obejmują 1,4 tys. m2 powierzchni biurowej tego budynku, czyli 71 proc. oferowanej powierzchni. Łączna wartość podpisanych umów przedwstępnych wynosi 11 mln zł netto. - Bardzo dobrze oceniamy rozwój segmentu nieruchomości, który następuje zgodnie z przyjętym planem. Nieruchomości stanowią solidny fundament naszego biznesu, pozwalają osiągać przepływy finansowe i zyski, stwarzając tym samym bezpieczeństwo dla naszych kolejnych inwestycji sądzi Ciszewski.

Powiązane artykuły