REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Inwestorzy wierzą w awans Juventusu

Kurs akcji Juventus Football Club zakończył tydzień wzrostem aż o 25 proc., gdy po wyeliminowaniu Atletico Madryt po hat-tricku Christiano Ronaldo, jego drużyna w ćwierćfinale Ligi Mistrzów wylosowała Ajax Amstredam.
Foto: AFP

- W mojej ocenie Juventus awansuje do następnej rundy – powiedział Alberto Francese, z Banca IMI, jedynego banku, który analizuje notowania akcji tego klubu. Na awans Juventusu do półfinału wskazują też firmy bookmacherskie, między innymi William Hill.

Ten tydzień okazał się najlepszy dla akcji Juventusu od lipca minionego roku, kiedy władze klubu poinformowały o zakupie Ronaldo. Inwestorów cieszą nie tylko wyniki sportowe klubu, ale także wzrost zysków. Za grę w półfinale UEFA płaci po 12 mln euro, za awans do finału kolejne 19 mln euro. Awans do każdej kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów to także dodatkowe 10 – 15 mln euro ze sprzedaży biletów, transmisji TV itp.

W piątek akcje Juventusu zdrożały w Mediolanie o 5,7 proc. po ogłoszeniu wyników losowania. Kurs akcji nie zmienił się w Amsterdamie, podobnie jak papierów Porto w Lizbonie, gdy okazało się, że portugalski klub w ćwierćfinale trafił na Liverpool.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA