Biura maklerskie

Brokerzy. W poszukiwaniu nowych źródeł przychodów

Vestor DM rusza z usługą depozytariusza funduszy inwestycyjnych. Trzon zespołu stanowić mają osoby związane wcześniej z bankiem Raiffeisen.

Jakub Bartkiewicz, prezes Vestora DM. F

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Decyzja o uruchomieniu przez Vestor DM usługi depozytariusza funduszy inwestycyjnych może być sporym zaskoczeniem. W branży maklerskiej tego typu działalność nie jest bowiem zbyt popularna. Do tej pory wykonywały ją przede wszystkim banki. Dlaczego więc zainteresował się nią Vestor DM?

Zespół z przeszłością

Vestor DM zapewnia, że z decyzją o uruchomienie usługi depozytariusza mierzył się od kilkunastu miesięcy i momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, która dopuściła firmy inwestycyjne do wykonywania funkcji depozytariusza funduszy inwestycyjnych zamkniętych. – Finalnie o podjęciu decyzji zdecydowało kilka czynników. Między innymi na rynku pojawił się specyficzny moment, który wyklarował sposób interpretacji nowych przepisów, a otoczenie konkurencyjne stało się bardziej hermetyczne w stosunku do tego segmentu instytucji finansowych. Dodatkowo w tzw. międzyczasie wprowadziliśmy nową strategię działania Vestora DM, która ma na celu utrzymanie pozycji lidera w najbardziej atrakcyjnych niszach rynkowych – usłyszeliśmy w firmie. Obecnie zespół, który ma świadczyć usługi depozytariusza w Vestorze DM, składa się z dziesięciu osób. Pięć z nich związanych było wcześniej z bankiem Raiffeisen, który nie tak dawno został ukarany przez KNF właśnie za nieprawidłowości przy pełnieniu funkcji depozytariusza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.