Banki

Kara finansowa dla BOŚ

Generalny Inspektor Informacji Finansowej nałożył na Bank Ochrony Środowiska karę administracyjną w wysokości 4,5 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Kara dotyczy niedopełnienia obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz dokumentowania zastosowanych środków bezpieczeństwa finansowego. BOŚ zapowiada, że będzie składał odwołanie od decyzji Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Z uwagi na wpłynięcie tej decyzji BOŚ utworzy rezerwę w wysokości 4,5 mln zł. To nawet jak na mały bank relatywnie niedużo. Jednak dla BOŚ, który w dobrych kwartałach w ubiegłym roku (przy sporo wyższych niż teraz stopach procentowych i niższych kosztach ryzyka) osiągał po około 20 mln zł zysku netto, to niemała kwota.

Tym bardziej, że kolejne postępowanie w tej sprawie prowadzi – jak donosił niedawno „Dziennik Gazeta Prawna" – także Komisja Nadzoru Finansowego. Również ono może skutkować nałożeniem na bank kary administracyjnej. "Obie instytucje złożyły w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa" – podał pod koniec maja "DGP"

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.