REKLAMA
REKLAMA

Banki

Ścięta wycena PKO BP

DM BOŚ po dużych spadkach notowań mocno obniżył wycenę akcji największego banku w Polsce.
Foto: materiały prasowe

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 7 maja obniżyli cenę docelową akcji PKO BP do 21,2 zł z 37,9 zł poprzednio, utrzymując rekomendację na poziomie "trzymaj". W dniu wydania raportu kurs akcji PKO BP wynosił 21 zł, dzisiaj na GPW wynosi 20,73 zł. Od początku roku spadł o 39,8 proc., indeks WIG-banki stracił w tym czasie więcej, bo 45 proc.

Spadek rynkowej wyceny spowodował, że rekomendacja fundamentalna „trzymaj" pozostała bez zmian. Rekomendacja relatywna „niedoważaj" została podtrzymana. „Spodziewamy się pogorszenia wyników finansowych w tym roku i biorąc powyższe pod uwagę podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną (do rynku) niedoważaj" – czytamy w raporcie. Wyniki za I kwartał, które będą częściowo wskazówką rezultatów w całym roku, PKO BP poda 28 maja.

DM BOŚ prognozuje, że w tym roku zysk przed rezerwami spadnie do 7,5 mld zł z 8,5 mld zł w 2019 r., a w przyszłym może tylko nieznacznie wzrosnąć do 7,6 mld zł. Zysk netto – głównie ze względu na zwiększenie odpisów w związku z pandemią – ma w tym roku spaść do „ledwie" 2,1 mld zł z 4 mld zł w 2019 r., w przyszłym może wzrosnąć do 2,6 mld zł. W takim scenariuszu kluczowy dla inwestorów wskaźnik rentowności ROE w tym i przyszłym roku wyniosłoby odpowiednio 4,9 proc. i 5,9 proc., wyraźnie niżej niż w 2019 r. (10 proc.).

Ten tekst jest skrótem rekomendacji, której autorem jest Michał Sobolewski. Pierwsze rozpowszechnienie raportu odbyło się 7 maja o godzinie 21:00. W załączniku zamieszczamy zastrzeżenia prawne.

Załączniki

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA