Banki

Iwona Duda prezesem PKO BP

Dotychczasowa prezes Aliora zostanie szefową największego banku w Polsce. Do zarządu dołączy też Wojciech Iwanicki, który ostatnio związany był z PZU.

Iwona Duda, zostanie szefową PKO BP

Foto: materiały prasowe

Przebudowana parę dni temu rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała dzisiaj Iwonę Dudę na stanowisko nowego prezesa. Do czasu wydania zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego będzie wiceprezesem kierującym pracami zarządu.

Duda zastąpi Jana Emeryka Rościszewskiego, który dzisiaj nieoczekiwanie złożył rezygnację po zaledwie czterech miesiącach od powołania na to stanowisko. Menedżerka ostatnio, od maja 2020 r., była prezesem Alior Banku, czyli innej instytucji kontrolowanej przez Skarb Państwa. Poza tym rada nadzorcza do zarządu na stanowisko wiceprezesa powołała Wojciecha Iwanickiego. Od 2017 r. związany z Grupą PZU. Gdzie pełnił funkcję dyrektora biura administracji w PZU, PZU Życie, PZU Centrum Operacji i TUW PZUW. Za obszar administracyjno-finansowy odpowiadał również jak dyrektor w Urzędzie Zamówień Publicznych. W latach 2014-2016 dyrektor biura prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Od 2006 r. do 2010 r. zastępca dyrektora w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.