REKLAMA
REKLAMA

Banki

Lokaty na 3 miesiące. TOP 10 na wrzesień 2019 r.

Maksymalny zysk możliwy do osiągnięcia na lokatach terminowych wynieść może 4 proc. w skali roku. Odsetki w wysokości blisko 80 zł, za zainwestowanie 10 tys. zł, oferuje obecnie na rynku tylko jeden bank - Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Z rankingowego podium spadł Idea Bank, który obniżył do 3,8 proc. w skali roku oprocentowanie Lokaty Happy.
Foto: Adobestock

Depozyt w Nest Banku dedykowany jest wyłącznie nowym klientom otwierającym ROR. Na Lokatę Witaj można przelać od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Idea Bank, nie wymaga konta, ale z lokaty nie skorzystają klienci, którzy już od jakiegoś czasu korzystają z jego usług. Na rachunek Lokaty Happy można wpłacić od 500 zł do 20 tys. zł.

Otwierając rachunek osobisty w mBanku można skorzystać z oferty specjalnej przygotowanej dla nowych klientów i założyć lokatę trzymiesięczną z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku. Na start zainwestować należy kwotę z przedziału od 500 zł do 10 tys. zł. 

Na 3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku i eurobanku zakładający odpowiednio Lokatę Mobilną lub Lokatę na start mobilną czy Lokatę na start internetową (oferty dla osób aktywujących jedną z wybranych usług w eurobanku). Na wszystkie trzy lokaty można przelać po 10 tys. zł. Minimum wpłat, to 200 zł w eurobanku i 500 zł w Getinie.

Mając zainstalowaną na smartfonie aplikację bankową Banku Millennium, można za jej pomocą wnioskować o otwarcie Lokaty Mobilnej oprocentowanej stawką 2,25 proc. w skali roku. Limit wpłat ogranicza się do kwot od 500 zł do 10 tys. zł.

Bank Ochrony Środowiska, PlusBank oraz BNP Paribas na lokatach kwartalnych płacą klientom maksymalnie do 2 proc. w skali roku. Z ich oferty wystarczy wybrać jeden ze wskazanych produktów: e-Lokatę na Plusie, Lokatę na Start lub depozyt przeznaczony na wpłaty nowych środków - Nowa Kasa=Większy Zysk. Progi wpłat są różne, ale wyższe niż gdziekolwiek indziej: od 1 tys. zł do 100 tys. zł w BOŚ, od 3 tys. zł do 100 tys. zł w BPN Paribas i od 5 tys. zł do 200 tys. zł w PlusBanku.

Oprocentowanie w wysokości 1,8 proc. w skali roku za nowe środki nalicza wszystkim bez wyjątku Alior Bank (nie trzeba posiadać konta w Aliorze, by skorzystać z oferty). Saldo nowych środków bank wylicza na dzień 19 lipca 2019 r. Warunkiem jest wpłata minimum 1 tys. zł. Łączna kwota zdeponowanych na rachunku lokaty oszczędności nie może przewyższać 200 tys. zł.

Nowe środki w PKO BP warte są 1,6 proc. w skali roku. Ich saldo bank określa jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO w dniu 18 sierpnia 2019 r. Na 1,6 proc. liczyć mogą również oszczędzający posiadający konto osobiste w Toyota Banku. Stawka obowiązuje na Lokacie Plus. Aby zainwestować w depozyt od Toyota Banku należy dysponować minimalną kwotą wolnych środków na poziomie 5 tys. zł. W PKO minimum wynosi 1 tys. zł.

Na dalszych pozycjach rankingu dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat trzymiesięcznych zakładanych na kwotę 10 tys. zł znalazły się produkty od BGŻOptima (Lokata Klasyczna) i Credit Agricole (Oferta Mobilna), na których zarobić można od 0,9 proc. do 1 proc. w skali roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA