Analizy

WIG-nieruchomości: Mieszkaniówka ciągnie notowania w górę

W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks WIG-nieruchomości wzrósł o 21 proc., do 2,43 tys. pkt.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Tymczasem najlepsi budowniczowie mieszkań przynieśli inwestorom duże dwucyfrowe zwroty, zarówno dzięki wzrostowi wartości akcji, jak i dywidendom. Rekord należy do Domu Development, który dał zwrot rzędu 60 proc. Podobnie było w przypadku Echa Investment. Na podium wszedł jeszcze Archicom, który zapewnił 56-proc. zwrot.

Foto: GG Parkiet

Znacznie lepiej niż indeks wypadły jeszcze Atal, Wikana, ED Invest i Marvipol.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.