Analizy

Globalna hossa omija maluchy. Są ciekawym celem do przejęcia?

Wyceny na globalnym rynku fuzji jeszcze nigdy nie były tak wysokie, a to prawdopodobnie nie koniec wzrostów. Na tym tle interesująco prezentują się spółki z warszawskiego parkietu, szczególnie małe i średnie
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Ogłoszone kilka dni temu wezwanie do sprzedaży akcji Synthosu jest mocnym akcentem fali przejęć, która przelewa się przez warszawską giełdę. Większość z tegorocznych 31 wezwań dotyczyła jednak spółek małych i średnich. I takie też będą dominować w kolejnych miesiącach.

W kilkunastu firmach trwa przegląd opcji strategicznych. Przykładem mogą być Global Cosmed, Arcus, AAT Holding, ABC Data czy K2 Internet. W tej ostatniej spółce jeden z inwestorów do końca października ma wyłączność na negocjacje, więc lada dzień można spodziewać się informacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.