Analizy

Europejskie indeksy sektorowe niedomagają

Dla najgorszych indeksów branżowych na Starym Kontynencie kluczowe będzie, jak szybko gospodarki uporają się z pandemią.
Foto: Bloomberg

Spośród 19 indeksów sektorowych Europe Stoxx 600 zaledwie trzy znajdują się na lekkim plusie. W efekcie europejskie akcje są daleko w tyle za amerykańskimi. Najgorsze sektory nie odrobiły nawet połowy strat, które poniosły podczas wiosennej paniki na rynku.

Amerykański byk, europejski niedźwiedź

Europejski rynek akcji radzi sobie w tym roku gorzej niż amerykański. S&P 500 od początku roku zyskał blisko 6 proc. Dla porównania Stoxx Europe 600 spadł w tym okresie o ponad 11 proc. Duży wpływ na przewagę amerykańskiego rynku mają jednak spółki technologiczne, które ze względu na swoją wagę w indeksie pchają S&P 500 w górę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.