REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Czas gorszych akcji?

Rosną najdroższe i najmniej rentowne amerykańskie akcje.
Foto: Bloomberg
Foto: pbs.twimg.com

Najdroższe i najmniej rentowne amerykańskie akcje rosły, podczas gdy najtańsze i najbardziej zyskowne spadły od 18 stycznia. Taka sama sytuacja pojawiła się w 2009 roku i utrzymywała się przynajmniej do 2011 roku. Ale... W ciągu ostatniej dekady spekulacyjne podejście polegające na utrzymywaniu w portfelu drogich, nierentownych spółek przyniosło trzykrotnie większe zyski niż strategia kupowania tanich, dochodowych firm. W ciągu ostatnich trzech dekad ta strategia wygenerowała ponad 11 razy więcej zysku niż podejście spekulacyjne.

A najbardziej dochodowe grupy lata są na celowniku nowych ekonomicznych przeciwności, ostrzega Jeff Mills, menedżer finansowy z Bryn Mawr. Widzi kilka opcji dla inwestorów szukających dużych zysków w drugiej połowie roku.

Przewiduje, że ze względu na gwałtowny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w USA niepowodzenia gospodarcze zaczną znacząco wpływać na niektóre z najbardziej dochodowych grup rynkowych tego lata.

„Przekroczyliśmy punkt, w którym każdy pojedynczy punkt danych będzie wyprzedzał oczekiwania" - powiedział CNBC „Trading Nation", dyrektor ds. Inwestycji firmy. „Teraz chcemy tylko zobaczyć, gdzie wszystko się ustabilizuje".

Mills, który zarządza aktywami o wartości 17 miliardów dolarów ostrzega, że ??najwięcej do stracenia mają spółki wrażliwe na otoczenie ekonomicznie. „Gdy gospodarki zaczęły się ponownie zamykać, zaczynasz widzieć ponowne osłabienie ożywienia gospodarczego" - powiedział. „To może być trudne dla niektórych z tych cyklicznych obszarów rynku, które okazały się pomocne. Więc w tym momencie zastanawiasz się, co wzniesie nas wyżej ".

W ciągu ostatnich trzech miesięcy spółki o małej i średniej kapitalizacji oraz spółki przemysłowe osiągały lepsze wyniki niż szerszy rynek. Dynamika została oparta na założeniu, że ożywienie w kształcie litery V będzie pozytywnym czynnikiem. Mills spekuluje, że transakcje spółkami technologicznymi mogą wyglądać bezpieczniej pomimo pewnych niepokojących cech. „Ludzie prawdopodobnie wrócą do obszarów, które wykazują jakikolwiek wzrost zysków" - powiedział. Od dołka z 23 marca Nasdaq 100 zyskał 50 proc., podczas gdy szerszy S&P 500 wzrósł o 40 proc. ps

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA