Analizy

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CI Games, Dino Polska i MO-Bruk

Aktualizacja danych: 17.07.2020, godz. 10.30
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. CI Games wypracował 100 proc. od początku miesiąca

Foto: GG Parkiet

Producent gier włączył w lipcu drugi bieg i jest w gronie najsilniejszych podmiotów na GPW. Na początku miesiąca jego papiery kosztowały 1 zł, a w piątek przed południem kurs sięgnął 2,07 zł. Podwojenie wartości w niecałe trzy tygodnie robi wrażenie, a licząc od marcowego dołka wzrost wynosi 514 proc. Wykres przypomina pionową ścianę, a MACD i RSI(14) sygnalizują wykupienie. To może prowokować korektę. Najbliższe wsparcie wyznacza szczyt przy 1,73 zł. W długim horyzoncie byki wspiera złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji.

2. Dino Polska gotowe na wybicie w górę?

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji właściciela sieci sklepów znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od połowy czerwca notowania są w fazie korekty płaskiej, która zamyka cenę w konsolidacji między historycznym szczytem 207,8 zł a dołkiem przy 193,8 zł. Wstęga średnich kroczących (50, 100, 200 sesji) rośnie, a MACD i RSI(14) wyraźnie się schłodziły. To stwarza dogodne warunki techniczne do wybicia w górę. Pokonanie 207,8 zł będzie więc sygnałem kupna. 193,8 zł jest wsparciem, nieco niżej wzmocnionym przez średnią 50-sesyjną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.