REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Mocno przecenione spółki ryzykownym pomysłem na zysk

Akcje najmocniej przecenionych w 2019 roku krajowych spółek, mimo relatywnie niskich wycen, w większości nie są kandydatami do odbicia w najbliższych miesiącach.
Fotorzepa

W 2019 roku na warszawskiej giełdzie nie brakowało negatywnych czynników, które przygniotły notowania niejednej spółki. Czy w tym roku najmocniej przecenione akcje mają szanse wrócić do łask?

Wyzwań nie zabraknie

W ubiegłym roku w gronie spółek z WIG20 pod kreską znalazła się większość państwowych gigantów. Największa przecena miała miejsce na papierach JSW, które w minionym roku potaniały aż o 66 proc. Czynnikiem decydującym o spadkach notowań JSW były malejące ceny węgla, do czego przyczyniła się dekoniunktura na rynku stali. – Branża węglowo-koksowo-stalowa, w której działa JSW przeżywa kryzys wizerunkowy i nie jest akceptowana w dotychczasowym kształcie przez Unię Europejską i ekologów – mówi Tomasz Czarnecki, analityk DM BPS. Mimo to uważa, że zapowiadane porozumienie handlowe USA – Chiny może pozytywnie wpływać na ceny węgla, które w IV kwartale 2019 r. spadły do 136 USD/t. – Prognozujemy średnioroczną cenę węgla w 2020 r. oraz w następnych latach na poziomie 168 USD/t, co powinno pozwalać spółce na utrzymanie EBIDTA powyżej 1,5 mld zł przez najbliższe dwa, trzy lata – szacuje. Podkreśla, że mocną stroną JSW są wysokie standardy działania w zakresie: jakości oferowanych produktów, innowacji, automatyzacji i informatyzacji ciągu produkcyjnego, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA