REKLAMA
REKLAMA

Akademia inwestycyjna

Nie przepłacaj, policz koszty, porównaj oferty

Załóżmy, że co miesiąc regulujesz pięć rachunków. Może cię to kosztować 600 zł rocznie albo możesz to robić za darmo. Za sam rachunek z kartą debetową możesz zapłacić 180 zł rocznie, ale też możesz to mieć bez kosztów. Nawet za krótką pożyczkę do pierwszego nie zapłacisz. o ile wybierzesz dobrą ofertę.
Foto: Adobestock

Ograniczenie kosztów związanych z usługami bankowymi wbrew pozorom nie jest bardzo trudne, ale rzecz jasna wymaga zaangażowania. Być może konieczna będzie zmiana przyzwyczajeń albo instytucji, z której usług korzystamy. Wystarczy przecież całkowicie przejść na regulowanie stałych płatności przez internet, żeby zaoszczędzić sporą kwotę. Warto też przeanalizować oferty kredytowe, bo różnice w kosztach są wyraźne. W czasie kryzysu takie działania odciążające domowy budżet powinny się znaleźć wśród finansowych priorytetów.

Nie ma oczywiście idealnego konta spełniającego oczekiwania każdego klienta. Dokonując wyboru, trzeba wziąć pod uwagę swoje potrzeby, to, jakich operacji wykonujemy najwięcej, a jakie elementy pakietów usług są nam zbędne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA