Akademia Parkietu

Minister chętnie pożyczy pieniądze z 500+

Łatwo, bezpiecznie i teoretycznie z ochroną przed inflacją można inwestować w obligacje oszczędnościowe. Rodzice lokujący tak świadczenie 500+ dostaną wyższe odsetki.
Foto: Adobestock

Każdy może kupować papiery oszczędnościowe oferowane przez Ministerstwo Finansów (są dostępne w punktach sprzedaży PKO BP oraz przez internet), ale dwa rodzaje obligacji są przeznaczone wyłącznie dla rodzin korzystających z rządowego programu 500+. Jest to więc oferta dla tych, którzy chcą część lub całe świadczenie odkładać z myślą o przyszłości dziecka. Można to oczywiście robić w różny sposób – np. inwestując w fundusze czy kupując polisę posagową – ale wybór obligacji wydaje się najprostszym rozwiązaniem.

Dla beneficjentów programu

Specjalna oferta przygotowana przez resort finansów kilka lat temu obejmuje rodzinne obligacje sześcioletnie oraz dwunastoletnie. Żeby je kupić, trzeba potwierdzić prawo do świadczenia wychowawczego. Nie jest to trudne, gdyż dane na ten temat znajdują się w rejestrze centralnym. Gdyby jednak pojawił się jakiś problem, można po prostu przedłożyć w punkcie sprzedaży decyzję lub informację o przyznaniu świadczenia albo złożyć oświadczenie w tej sprawie. Kto korzysta z pośrednictwa internetu, w razie potrzeby przesyła skany dokumentów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.