Grupa PZU pochwaliła się w czwartek wynikami za drugi kwartał i pierwsze półrocze tego roku. W samym drugim kwartale tego roku zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU wzrósł do 1,545 mld zł z 949 mln zł rok wcześniej.
– W drugim kwartale równie skutecznie jak w pierwszych trzech miesiącach tego roku zwiększaliśmy sprzedaż ubezpieczeń, utrzymując jednocześnie bardzo dobrą rentowność działalności podstawowej. W całym półroczu przychody brutto z ubezpieczeń wyniosły 13 mld zł i były o blisko miliard złotych wyższe w ujęciu rok do roku – skomentowała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezeska PZU. – Dzięki wynikom z działalności podstawowej i lokacyjnej oraz z działalności bankowej, w pierwszym półroczu 2023 r. wypracowaliśmy zysk netto o blisko połowę wyższy niż w podobnym okresie ubiegłego roku – dodała.