Transition Technologies MS złożył w KNF wniosek o wznowienie postępowania prospektowego

Transition Technologies MS (TTMS) złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o wznowienie postępowania prospektowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

Publikacja: 10.07.2024 10:13

Transition Technologies MS złożył w KNF wniosek o wznowienie postępowania prospektowego

Foto: Adobestock

"Jestem przekonany, że oferty publiczne spółek z ekspozycją na ciekawy, perspektywiczny i dynamicznie rosnący rynek, które mogą pochwalić się rosnącymi przychodami oraz ambitnymi planami rozwoju, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem inwestorów. Zakładamy dalszy dynamiczny rozwój, również poprzez selektywne akwizycje na rynkach zagranicznych. Doświadczenie w przejmowaniu firm już mamy - na początku tego roku kupiliśmy szwajcarską spółkę Pixel Plus, a w 2021 r. duńską spółkę ConCor (obecnie TTMS Nordic)" - powiedział prezes TTMS Sebastian Sokołowski, cytowany w komunikacie.

Na początku czerwca prezes TTMS w rozmowie z ISBtech wskazywał, że spółka "poważnie rozważa" wznowienie postępowania prospektowego.

TTMS, który jest częścią informatycznej grupy Transition Technologies (TT), działa w Polsce oraz na wielu rynkach międzynarodowych, w tym poprzez zagraniczne biura i spółki zależne w Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Indiach i Malezji. TTMS koncentruje się na klientach przede wszystkim z sektorów wymagających wysokich kompetencji: farmaceutycznym, medycznym, zbrojeniowym. Firma rozwija również ofertę w oparciu o rozwiązania technologiczne bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego TTMS został złożony do KNF w 2021 r. Ze względu na niesprzyjającą sytuację geopolityczną oraz związaną z tym dużą zmienność rynków finansowych postępowanie zostało zawieszone w marcu 2022 r.

"Jesteśmy spółką o międzynarodowym zasięgu, a naszym celem jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy usług IT. Od początku działalności notujemy dynamiczne wzrosty przychodów. Zwłaszcza w ostatnich dwóch latach znacząco urośliśmy zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. […] Ze względu na panujące tendencje rynkowe, związane z dynamicznym postępem technologicznym, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji i potrzebą ciągłego rozwoju systemów IT, jesteśmy przekonani, że rynek na którym działamy ma bardzo dobre perspektywy rozwoju" - dodał Sokołowski.

TTMS chce być spółką regularnie wypłacającą akcjonariuszom dywidendę. Zarząd TTMS zamierza, w zależności od sytuacji finansowej spółki, rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie co najmniej 50% zysku netto spółki.

TTMS to spółka IT specjalizująca się w outsourcingu opartym o tzw. usługi zarządzane (managed services) dla dużych międzynarodowych firm, wchodzi w skład Grupy Transition Technologies - jednej z największych polskich grup informatycznych.

Technologie
Czym jest CrowdStrike, firma winna globalnej awarii Windows. Rzeź akcji na giełdzie
Technologie
Lichthund zapowiada nowe gry
Technologie
Lichthund już na małej giełdzie
Technologie
Ailleron zapowiada rozwój biznesu
Technologie
Lichthund w czwartek debiutuje na giełdzie
Technologie
Fundusz CVC inwestuje w Comarch. Co to oznacza dla giełdy i branży IT?