BCC od początku działalności postawił na wąską specjalizację. Zajmuje się wdrażaniem oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem (klasy ERP) niemieckiego SAP-a (największy na świecie producent aplikacji ERP). Z czasem poznańska firma rozwinęła działalność o usługi outsourcingowe. BCC ma największy w kraju zespół konsultantów SAP. Liczy 200 osób.

2009 r. nie był łatwy dla firm działających na rynku ERP i koncentrujących się na obsłudze dużych klientów (systemy SAP dedykowane są dużym przedsiębiorstwom choć niemiecki producent ma też w ofercie aplikacje z niższej półki). Mimo to BCC całkiem gładko przeszedł przez okres spowolnienia. Przychody firmy w zeszłym roku sięgnęły 76,3 mln zł czyli były o 4 proc. niższe niż 2008 r. 40 proc. obrotów zapewnili klienci zagraniczni. - Wielu naszych klientów, z uwagi na spowolnienie gospodarcze, wstrzymało lub odłożyło planowane wcześniej przedsięwzięcia IT. Dlatego osiągnięte rezultaty uznajemy za bardzo dobre, zwłaszcza na tle naszej branży, której liczni przedstawiciele byli zmuszeni do znaczącej redukcji potencjału realizacyjnego – powiedział Bartłomiej Buszczak, prezes BCC.

Kierowana przez niego firma w zeszłym roku realizowała projekty dla: grupy PKN Orlen (m.in. w Orlen Gaz), Aquanet, AstraZeneca Pharma, FM Logistics, Kulczyk Tradex, Grupy Żywiec, AmRest, Wolters Kluwer. W GlaxoSmithKline i w Grupie Volkswagen wdrożyła nowsze wersje systemów SAP. Poza Polską, BCC odpowiadało m.in. za wdrożenie nowego rozwiązania SAP obsługującego działalność dystrybucyjną koncernu z sektora FMCG w Holandii. Realizowało również zadania w Belgii, Serbii, Rumunii.

Całkiem nieźle radziło sobie również Centrum Outsourcingowe BCC. Z usług spółki w tym obszarze korzysta już ponad 100 klientów. Tylko w 2009 r. lista poszerzyła się o 20 podmiotów. BCC na bazie Centrum świadczy usługi hostingu, administracji systemami oraz serwisu aplikacyjnego SAP (wsparcia użytkowników SAP) m.in. dla: Aquanetu, Decory, Hochtiefa czy firmy Winkhaus.