Platynowe Inwestycje prawie pod kontrolą PlayWaya

Nowi inwestorzy obsadzili radę nadzorczą, Patrowiczowie sprzedali część akcji.

Publikacja: 03.02.2021 09:55

Platynowe Inwestycje prawie pod kontrolą PlayWaya

Foto: materiały prasowe

Kolejny krok w kierunku przejęcia Platynowych Inwestycji od rodziny Patrowiczów został wykonany. Osoby związane z PlayWayem, producentem gier, zostały powołane w skład rady nadzorczej. To Bartłomiej Kurylak, Marcin Wenus, Robert Pakla, Maksymiliana Graś i Tomasz Stajszczak.

Jednocześnie spółki należące do Patrowiczów powiadomiły o sprzedaży na podstawie umów cywilnoprawnych (nabywcy nie ujawniono) 176 tys. akcji po kursie 4,84 zł. Na ostatnie walne zgromadzenie wehikuł Patro Invest zarejestrował 1,38 mln walorów (19,7 proc. w ogólnej liczbie głosów).

Na podstawie zawartej w styczniu umowy inwestycyjnej podmioty związane z PlayWayem mają kupić  pakiet rodziny Patrowiczów oraz objąć akcje nowej emisji – by w sumie kontrolować prawie 33 proc. w podwyższonym kapitale.

Do spółki, która zmieni nazwę na ManyDevStudio, mają być dopuszczani kolejni inwestorzy - zespoły deweloperskie. Ich docelowy udział ma sięgnąć prawie 40 proc. W efekcie Grupa PlayWay i wskazane przez nią podmiot mają kontrolować 72,6 proc. papierów platformy.

Strony umowy inwestycyjnej nie ujawniły kiedy nastąpi I faza operacji, czyli kupno/sprzedaż akcji Patrowiczów oraz podwyższenie kapitału.

Rano notowania Platynowych Inwestycji znów miały kłopot z otwarciem z uwagi na równoważenie rynku, transakcje zawierano po nawet 5,35 zł, czyli o 20 proc. powyżej kursu odniesienia. Przed weekendem papiery były wyceniane na mniej niż 3 zł.

Technologie
Woodpecker już na GPW
Technologie
CI Games opowiada o kolejnych premierach
Technologie
CI Games tanieje po wynikach
Technologie
Allegro nadal na fali
Technologie
Woodpecker przygotowany do przeprowadzki
Technologie
Fabrity chce szybko odbudować masę