Rozliczenie transakcji w ramach wezwania nastąpi 29 października. Tym samym Enea stanie się już oficjalnie właścicielem 66 proc. akcji kopalni, obejmując nad nią pełną kontrolę operacyjną. Węglowa spółka będzie odpowiedzialna za dostawy paliwa do kluczowych jednostek produkcji energii elektrycznej, jakie Enea ma w Elektrowni Kozienice.
Jeszcze przed końcem wezwania ogłoszonego na akcje Bogdanki akcjonariusze tej węglowej spółki, a więc w głównej mierze fundusze, liczyli na podniesienie ceny albo rozszerzenie wezwania na 100 proc. kapitału firmy. Nie udało im się wynegocjować żadnej z tych opcji. Władze Enei zapewniły jedynie, że nie planują zmiany polityki dywidendowej Bogdanki. Właściciele pozostałych 34 proc. akcji będą więc nadal uczestniczyć w podziale zysku. Zarząd poznańskiego koncernu zapowiedział też, że nie zmieni siedziby węglowej spółki, która znajduje się w gminie Puchaczów na Lubelszczyźnie.
16 listopada na wniosek Enei odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie Bogdanki w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej.