Zyskała także nowego partnera biznesowego – KGHM Polska Miedź, dotychczasowego właściciela Letii, który obecnie stał się mniejszościowym akcjonariuszem strefy.
Dzięki transakcji w dyspozycji LSSE znalazło się ponad 10 tys. metrów kwadratowych przestrzeni biznesowej w dwóch centralnych lokalizacjach w Legnicy przy ul. Rycerskiej i Złotoryjskiej. Ponadto wirtualne biuro, pracownie, laboratoria, centrum szkoleniowe i blisko 30 hektarów dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych w okolicach huty miedzi, autostrady A4 i nowo budowanej drogi S3. Zarząd strefy planuje stworzyć w dotychczasowej siedzibie parku technologicznego centrum biznesowe. Według prezesa LSSE Rafała Jurkowlańca, ma to być obszar otwarty na innowacyjne pomysły przedsiębiorstw i dający wsparcie w ich realizacji. Będzie także miejscem spotkań partnerów rozwijanych w strefie klastrów: motoryzacyjnego, edukacyjnego i lotniczego. - Chcemy jeszcze lepiej wykorzystać potencjał Letii i zwiększyć jej rozpoznawalność. Naszym celem jest, aby Park stał się alternatywą dla centrów biznesowych rozwijanych np. we Wrocławiu – twierdzi Jurkowlaniec.
Pomysł przejęcia Legnickiego Parku Technologicznego Letia pojawił się kilka miesięcy temu i związany był m.in. z nową koncepcją funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce zaproponowaną przez Ministerstwo Gospodarki. 14 działających w kraju stref ma nie tylko dawać przedsiębiorcom ulgi, ale także pakiet wsparcia połączony z edukacją, współpracą z samorządami, budową infrastruktury drogowej oraz rozwijaniem innowacyjności firm. Włączenie do LSSE Letii ma oznaczać zwiększenie konkurencyjności strefy w porównaniu z innymi SSE.
Zarząd strefy podkreśla, że dotychczasowa działalność parku Letia jest zbieżna z głównymi celami LSSE. Należą do nich przede wszystkim pozyskiwanie inwestorów, wsparcie i rozwój przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych miejsc pracy. Teraz wszystkie te działania mają być realizowane przez strefę jeszcze efektywniej, z wykorzystaniem infrastruktury, którą posiada Letia. Dla strefy ważny jest fakt, że pozyskanie Letii na drodze wymiany akcji między akcjonariuszami nie wiąże się z koniecznością budowy nowego obiektu. Daje za to szansę na zwiększenie rentowności samego parku. Wymiana akcji oznacza, że 84,9 proc. udziałów KGHM-u w Letii przejęła LSSE, tymczasem miedziowy koncern otrzymał 12,24 proc. udziałów w kapitale strefy. W dalszym ciągu mniejszościowymi współwłaścicielami Letii pozostają: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (15,4 proc.) i Politechnika Wrocławska (O,03 proc.).