Reklama

MiedziCopper kontra Skarb Państwa i KGHM

Spór o cenną miedziową koncesję może przenieść się na arenę międzynarodową.

Publikacja: 09.01.2018 04:00

Ważą się losy koncesji na poszukiwanie rud miedzi, w tym na intratny rejon Bytomia Odrzańskiego, gdzie zasoby są szacowane na 8 mln ton czystego metalu – dla porównania, roczna produkcja z rudy z polskich kopalni KGHM to ponad 400 tys. ton miedzi. Według naszych informacji w tym miesiącu upływa termin zawieszenia postępowania arbitrażowego, jakie Polsce wytoczyła kanadyjska spółka MiedziCopper.

– Procedura w ramach BIT (umowa o wzajemnej ochronie inwestycji, w tym przypadku między Polską a Kanadą – red.) nadal trwa, jednak zdecydowaliśmy się ją czasowo zawiesić – ucina Lyle Braaten, prezes MiedziCopper.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Surowce i paliwa
Azoty odpowiedziały na ofertę Orlenu
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Surowce i paliwa
Spółki prognozują dalszą stabilizację na rynku ropy
Surowce i paliwa
KGHM podnosi efektywność kopalni Sierra Gorda
Surowce i paliwa
KGHM czeka na decyzję prezydenta ws. podatku
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Surowce i paliwa
Pracownicy PG Silesia pozostaną bez pomocy? Jest światełko w tunelu
Surowce i paliwa
KGHM podwaja wartość. Jest historyczny rekord kursu. Co dalej?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama