Gdy mówiłem przyjaciołom, że wybieram się do Pakistanu, na targi Expo Pakistan 2013 w Karaczi, często słyszałem od nich: „A czy tam nie jest niebezpiecznie?". Takiej reakcji można było się spodziewać, wszak Pakistan gości w wiadomościach zazwyczaj w kontekście terroryzmu oraz islamskiego fundamentalizmu. Niemniej na tegoroczne targi do Karaczi przyjechała polska delegacja składająca się z blisko 40 osób (głównie przedstawicieli drobnego i średniego biznesu), z Andrzejem Arendarskim, prezesem Krajowej Izby Gospodarczej na czele. Część z nich przyjeżdża tam regularnie, prowadzą tam poważne interesy, mają kontrahentów... Co ich przyciągnęło do tego kraju? Wielu z nich nieoficjalnie przyznaje, że chęć eksploracji tego dosyć niezagospodarowanego rynku wschodzącego. Czy jednak jest co eksplorować?