Mediolan, europejska stolica mody, ze słynną operą La Scala i freskiem „Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci, nie narzeka na brak turystów. 1 maja 2015 r. do atrakcji jednego z największych włoskich miast dołączyło Expo. W pierwszym miesiącu światową wystawę odwiedziło 2,7 mln gości. Do jej zakończenia, czyli do 31 października tego roku ma być ich – jak szacują organizatorzy – ponad 20 milionów. Miasto na każdym kroku przypomina, że gości kolejną światową wystawę. Serce Expo bije jednak w centrum wystawowym liczącym 1,1 mln mkw. Swoje pawilony ma tam ponad 140 krajów. Wszystkie nawiązują do tematu przewodniego „Wyżywienie planety, energia dla życia". Część państw, jak Rumunia z chatą pod strzechą, stawia na proste nawiązanie do tradycji. Ale nie brakuje też oryginalnych projektów. Jednym z nich jest fragment górskiego lasu stworzony przez Austrię. Możliwość pooddychania świeżym powietrzem w mediolańskim upale sprawia, że przed austriackim pawilonem ustawia się kolejka. Tłumy zbierają się również m.in. przed pawilonami Japonii, Maroka czy Kazachstanu, który będzie gościł u siebie Expo za dwa lata.