Po trzech kwartałach Grupa Robyg sprzedała 2,11 tys. mieszkań, wychodząc na prowadzenie wśród deweloperów mieszkaniowych. Średnia kwartalna sprzedaż to 704 lokale, czy w całym 2016 r. jest więc szansa na nowy rekord – 2,8 tys. mieszkań wobec 2,33 tys. rok wcześniej?
Robyg podawał, że planem na cały rok jest sprzedaż 2,6 tys. lokali. Wygląda więc na to, że plan zostanie przekroczony, a w jakim stopniu – zobaczymy. Rynek sprzyja i popyt na mieszkania się utrzymuje. Analitycy REAS szacują, że zapotrzebowanie w Polsce w perspektywie 15 lat wynosi 3 mln mieszkań – z uwzględnieniem inwestycji prywatnych i spółdzielczych.