Reklama

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek o programie "Orlen w portfelu"

Publikacja: 15.11.2018 09:45

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek o programie "Orlen w portfelu"

Foto: Archiwum

Dlaczego PKN Orlen zdecydował się na przeprowadzenie programu dla inwestorów indywidualnych?

Jesteśmy jednym z największych emitentów na GPW i dlatego czujemy się współodpowiedzialni za rozwój rynku kapitałowego w Polsce. Stąd decyzja o uruchomieniu pionierskiego programu „Orlen w portfelu". Zależy nam, aby spopularyzować wiedzę na temat funkcjonowania rynku kapitałowego wśród wszystkich obecnych i przyszłych inwestorów. Jednocześnie ta inicjatywa to ukłon w stronę naszych inwestorów indywidualnych, z którymi chcemy budować długoterminowe relacje.

Jaki element programu może najbardziej zachęcać inwestorów do wzięcia w nim udziału?

Przede wszystkim udział w programie to wyjątkowe przywileje dla naszych akcjonariuszy. Nie zapominamy też o elemencie edukacyjnym, dlatego staramy się w ciekawy i przystępny sposób poszerzać wiedzę wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem na rynku kapitałowym. Uczestnicy programu uprawnieni będą m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach koncernu. Ale „Orlen w portfelu" to nie tylko benefity dla akcjonariuszy Orlenu. To również Akademia Inwestowania, której celem jest rozwijanie wiedzy Polaków o rynku kapitałowym. Chcemy pomóc Polakom świadomie podejmować decyzje inwestycyjne.

Czy program będzie rozbudowywany i co w przyszłości może się w nim jeszcze znaleźć?

Reklama
Reklama

Ten program traktujemy jako długoterminowe zobowiązanie. Dzisiaj ruszamy z częścią benefitową programu. Na początku przyszłego roku uruchamiamy Akademię Inwestowania. W przyszłości chcemy systematycznie zwiększać liczbę aktywności skierowanych do inwestorów indywidualnych. Pomysłów jest wiele. Mam tu na myśli np. organizację dnia inwestora lub czaty z inwestorami indywidualnymi poświęcone omówieniu wyników koncernu. Rozmawiał: TRF

Parkiet PLUS
Wzmocnić Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny
Parkiet PLUS
Mimo wzrostu płac Polacy zmniejszają świąteczne wydatki i biorą kredyty
Parkiet PLUS
Kluczowe rynkowe trendy 2025 r., które będą rzutować na 2026 r.
Parkiet PLUS
Mikołajkowy prezent dla kredytobiorców od RPP. Ale nie dla deponentów
Parkiet PLUS
Czy polskie społeczeństwo w sferze finansowej postępuje uczciwie?
Parkiet PLUS
Inwestorzy nie boją się o obligacje deweloperów
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama