wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania. To konkluzje badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo". Dla niemal 70 proc. Polaków płatności bezgotówkowe to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie.
W portfelach Polaków jest już niemal 38 mln kart, z czego 78 proc. – niemal 30 mln – to karty zbliżeniowe. 5 mln Polaków płaci smartfonem, zaś przelewy internetowe stały się już codziennością. Według danych Krajowej Izby Rozliczeniowej roczna wartość takich operacji sięgnęła 4,5 bln zł.