Oprocentowanie pierwszej serii obligacji będzie zmienne i liczone według stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,5 proc., co w obecnych warunkach daje stopę zwrotu powyżej 5,3 proc.  Cena emisyjna jest uzależniona od dnia złożenia zapisu. Pierwszego dnia (13 września) wynosiła 997,97 zł. Okres wykupu to trzy lata.

Emitent poinformował, że zapisy potrwają maksymalnie do 27 września lub do wyczerpania puli. Potem obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym, a stymulowaniem obrotu zajmie się animator rynku.

- Fundusze należące do Grupy MCI, uwzględniając charakter ich polityki inwestycyjnej, cechują się wysoką płynnością, ale jednocześnie przewidują konieczność poniesienia w najbliższej przyszłości dużych wydatków na nowe ciekawe cele inwestycyjne, m.in. w obszarze buy-out. Emisja obligacji to dla nas sposób na dywersyfikację źródeł finansowania i zwiększenie możliwości inwestycyjnych, a dla inwestorów możliwość zdywersyfikowania portfela instrumentem dłużnym emitowanym przez fundusz technologiczny – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Marcińczyk, wiceprezes MCI Capital TFI.

MCI.EuroVentures koncentruje się na inwestycjach w spółki gospodarki cyfrowej, będące liderami na poszczególnych europejskich rynkach. Jego główne obszary inwestycyjne to e-infrastruktura, e-commerce/marketplaces oraz fintech. Zamierza uczestniczyć w finansowaniu potencjalnych globalnych czempionów z obszaru CEE i wybranych spółek z Europy Zachodniej. Aktywa lokuje w spółki średniej wielkości  z branż nowoczesnej innowacyjnej gospodarki.

By zwiększyć dostępność obligacji dla inwestorów indywidualnych, fundusz stworzył konsorcjum dystrybucyjne. W jego skład wchodzą: Biuro Maklerskie Alior Banku (oferujący), Alior Bank (organizator emisji) oraz DM Banku Pekao, DM BOŚ i Michael / Ström DM, jako współoferujący. Doradcą prawnym w procesie jest kancelaria Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy.