Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.11.2017 10:01 Publikacja: 18.11.2017 10:01
Foto: spółka
Wiele wskazuje na to, że listopad będzie dziewiątym z rzędu spadkowym miesiącem. Od początku roku kurs spadł aż o 67 proc. W ostatnich tygodniach inwestorzy pozbywali się też obligacji Brastera notowanych na rynku Catalyst. W piątek wyceniane było one na 85 proc. ceny nominalnej, a najlepsze oferty kupna pojawiały się już za 50 proc. ceny nominalnej.
Przypomnijmy, że emisja obligacji została przeprowadzona w listopadzie 2016 r. Firma pozyskała z niej 10,5 mln zł. Termin ich wykupu to maj 2019 r. – Ofertę obligacji przeprowadziliśmy w oparciu o konkretne założenia biznesowe. Obecnie nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli ich nie zrealizować. Do połowy 2019 r. zostało jeszcze dużo czasu. Pracujemy intensywnie nad tym, aby zrealizować przedstawione inwestorom plany – zapewnia Marcin Halicki, prezes Brastera. Dodaje, że obecnie spółka nie analizuje scenariusza zakładającego skup swoich obligacji ze względu na niższą cenę nominalną. Przypomnijmy, że przy ofercie obligacji stopa redukcji zapisów wyniosła 28 proc. Wówczas akcje kosztowały jednak około 20 zł. Inwestorzy zastanawiają się też, czy w najbliższych kwartałach spółka będzie emitowała kolejne serie obligacji. – Na tę chwilę nie rozważamy działań w tym obszarze. W przyszłości wierzymy, że może być to atrakcyjna forma pozyskiwania finansowania, np. na produkcję urządzeń przeznaczonych na rynki zagraniczne – zaznacza Halicki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas