Wcześniej pełnił funkcje zarządcze w takich firmach jak Harpoon Medical czy CryoCath Technologies (zostały przejęte przez globalne koncerny).
Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice, wiąże z zawartym porozumieniem duże nadzieje. Podkreśla, że jego spółka zdobędzie środki finansowe na rozwój kluczowych projektów. Obecnie ma ich w portfelu około dziesięciu (w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii).
– W 2019 r. największą uwagę skupimy na rozwoju trzech kluczowych: CoolCryo, MiniMax oraz PacePress. W 2018 r. zakończyliśmy badania fazy ostrej na zwierzętach w projekcie CoolCryo. Wyniki badań są bardzo obiecujące – mówi prezes Medinice. Dodaje, że w 2019 r. spółka chce przeprowadzić drugą fazę badań na zwierzętach. – Z kolei w projekcie MiniMax pracujemy obecnie nad ostatecznym prototypem elektrody. Naszym celem jest rozpoczęcie w najbliższych kwartałach badań przedklinicznych na zwierzętach – informuje.
Najbliżej komercjalizacji jest PacePress. W I półroczu rozpoczną się kilkumiesięczne badania kliniczne na ludziach w ośrodkach w Polsce i Niemczech. Medinice deklaruje, że portfel projektów będzie rósł.
Marcin Szuba, członek rady nadzorczej Medinice i lekarz zarządzający funduszami medycznymi w Trigon TFI, przekonuje, że Medinice wyróżnia się pozytywnie na tle innych spółek medycznych notowanych na parkiecie w Warszawie.