Zbliża się druga fala. Bitcoin przegrywa z etherem, głównym rywalem

Bitcoinowa gorączka towarzysząca narodzinom nowych funduszy ETF w Stanach Zjednoczonych jeszcze się na dobre nie rozkręciła, a już przenosi się na jego głównego rywala - ether.

Publikacja: 22.02.2024 07:25

Zbliża się druga fala. Bitcoin przegrywa z etherem, głównym rywalem

Foto: Adobestock

W tym roku ether zyskał 30 proc., bitcoin zaś doświadczył 22-proc. zwyżki kursu. To zasadnicza zmiana w stosunku do 2023 roku, kiedy tempo dyktowała najważniejsza waluta cyfrowa.

Dzisiaj w Singapurze cena ethera zbliżyła się do 3 tys. dolarów,  najwyższego poziomu od kwietnia 2022 r. , natomiast bitcoin zmierzał w stronę 52 tys. dolarów.

Na rynku spekuluje się, że po styczniowej decyzji amerykańskiego nadzoru w sprawie bitcoinowych funduszy ETF teraz zapali on zielone światło funduszom  bezpośrednio inwestującym w jego rywala.

- Spodziewam się, że w najbliższych miesiącach ether będzie lepszy od bitcoina, co najmniej do kwietnia-maja,  kiedy zbliży się  termin potencjalnej akceptacji ETF - zdradza Stefan Haemisch, szef tradingu w OSL SG w Singapurze. 

Podkreśla on jednak, że Gary Gensler, szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC)  na etherowe ETF zgodzi się dopiero wówczas, kiedy zmusi  go do tego sąd.

11 stycznia na amerykańskim rynku pojawiło się dziesięć funduszy ETF bezpośrednio inwestujących w bitcoina. Do tej pory, według agencji Bloomberga,  inwestorzy ulokowali w nich 5,2 miliarda dolarów netto.

Kryptowaluty
Halving zakończony. Kopacze będą cierpieć, a bitcoin prawie nie drgnął
Kryptowaluty
Halving bitcoina - już w nocy z piątku na sobotę
Kryptowaluty
Bankomaty bitcoinowe żerują na klientach?
Kryptowaluty
Wielka kryptomanipulacja, czy legalna strategia? Sprawa za 110 milionów dolarów
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Kryptowaluty
Halving bitcoina może rozczarować inwestorów
Kryptowaluty
Halving zada górnikom bitcoina cios o wartości 10 mld dolarów