Problemów na rynkach kredytowych a także generalnie gorszej sytuacji na rynkach finansowych nie pomoże jednorazowa reakcja Fedu. Wszystkie negatywne czynniki będą miały długofalowy wpływ na realną gospodarkę, o czym należy pamiętać. Sądzimy, że jeśli wzrosty na giełdach będą kontynuowane, to mogą mieć one obecnie bardzo ograniczony charakter, gdyż trudno jest z dnia na dzień odbudować zaufanie inwestorów.
Istotną publikacją w dniu dzisiejszym będzie indeks ZEW z Niemiec, poza tym zostanie opublikowanych sporo istotnych dany makroekonomicznych z Kanady takich jak inflacja CPI i sprzedaż detaliczna. Na dziś planowane jest również spotkanie Bernanke, Paulson?a i Dodd?a na którym omawiany będzie sytuacji na rynkach finansowych na gospodarkę amerykańską.
EURPLN
Eurozłoty w czasie sesji amerykańskiej kontynuował osłabianie się w okolice piątkowego maksimum. Kurs utrzymuje się blisko ważnych oporów technicznych (3,86), co wskazuje na chęć przetestowania tych poziomów. Dzisiaj od rana złoty pozostaje dość słaby. Widzielibyśmy możliwość kontynuacji osłabienia się złotego w okolice 3,8550, gdzie znajduje się projekcja 141,4% zniesienia ostatniego ruchu korekcyjnego z poziomu 3,8260. Wsparcie na dziś to poziom 3,8350. Wczorajsze dane o produkcji wskazały, że wzrost wydajności pracy spowalnia, natomiast w dalszym ciagu rosną płace i koszty produkcji. Naistotniejsze będą jednak czwartkowe dane na temat inflacji bazowej za lipiec.
EURUSD