ECM SA: Czy to tylko korekta?

RYNEK MIĘDZYNARODOWY Wtorkowy handel przebiegał bardzo spokojnie. Euro pozostawało w konsolidacji pomiędzy 1,4365 a 1,4430. Dziś poznaliśmy inflację CPI z Wielkiej Brytanii, która to wyniosła 2,1% r/r. Odczyty te okazały się niższe od prognoz. Początkowo funt brytyjski stracił na wartości, jednak wraz z upływem czasu odrobił część strat.

Publikacja: 18.12.2007 15:17

Z Eurolandu opublikowano dziś bilans handlu zagranicznego za październik. Wyniósł on 6,1 miliarda euro i jest dużo wyższy niż poprzedni odczyt (3 miliardy). Oczywiście ze względu na okres, którego dotyczyły powyższe dane nie wpłynęły one na rynek. Interesujący jest fakt, iż pomimo wysokiego kursu euro, kraje strefy euro mają dodatni bilans handlowy. Z USA poznaliśmy liczbę zezwoleń na budowy domów i ilość rozpoczętych budów. Zezwolenia wyniosły (-1,5)%, przy prognozie 1,7. Gorzej natomiast wypadły rozpoczęte budowy. Wyniosły one (-3,7) przy prognozie (-3,3). Dane te nie rozstrzygają o sytuacji na rynku nieruchomości.

Złoto zyskało dziś na wartości. Metal ten osiągnął swoje maksimum na poziomie 806,15 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał pod wpływem wydarzeń na świecie. Notowania naszej waluty przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze. Euro było kwotowane na rynku międzybankowym w zakresie 3,6101-3,6173. Zmienność dolara była ograniczona poziomami 2,5028 i 2,5166. Rozpoczęło się dzisiaj dwudniowe posiedzenie RPP. Biorąc pod uwagę dane dotyczące wynagrodzeń oraz wzrost cen i perspektywę dalszego wzrostu inflacji, można oczekiwać podwyżki stóp procentowych. Bardzo interesujące było dziś zachowanie się indeksu WIG20, który po spadku w pewnym momencie o 3% odrobił on straty. Zachowanie takie można tłumaczyć wygasaniem w piątek derywatów na WIG20.

Maciej Kowal

Euro Consulting & Management S.A.

Opracowany materiał jest opinią na temat rynku, stanowi wyraz najlepszej wiedzy autorów popartej informacjami z kompetentnych źródeł i nie stanowi "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Euro Consulting & Management S. A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane na podstawie przekazanego materiału. Bez zgody Euro Consulting & Management S. A.. nie może być dystrybuowany lub przekazywany dalej.

Komentarze
Wakacyjne uspokojenie
Komentarze
Popyt dopisuje
Komentarze
Inwestorzy nadal dopisują
Komentarze
Bitcoin z rekordami
Komentarze
Bitcoin znów pod szczytami
Komentarze
Zapachniało spóźnieniem