Złoty w przyszłym roku ma być mocniejszy - założenia do budżetu na 2011
Reuters upublicznił część założeń budżetowych. Rząd oczekuje umocnienia złotego, które ma być efektem m.in. wyższych stóp procentowych. Pojawia się także reguła wydatkowa: "W celu obniżenia relacji deficytu do PKB do poniżej 3 procent, rząd (...) przewiduje między innymi wprowadzenie dyscyplinującej reguły wydatkowej, na podstawie której górny limit wydatków elastycznych i nowych wydatków sztywnych obliczany byłby na podstawie prognozowanego wskaźnika inflacji powiększonego o 1 punkt procentowy" (za Reutersem). Deficyt budżetowy ma być niższy od 40 mld złotych. Indeks nadal miesza się w okolicy 2300 pkt. U 6-7
Aktualizacja:
07.07.2010 13:23
Publikacja:
07.07.2010 13:23