Warszawska giełda coraz bardziej uodparnia się na wieści z giełd zagranicznych. Pomimo wzrostu we wtorek indeksu Nasdaq o 3,7% spółki z sektora teleinformatycznego w Warszawie w nieznacznym stopniu zmieniły cen. Indeks WIG przy obrotach na głównym parkiecie poniżej 100 mln zł już trzeci raz z rzędu utrzymał się na tym samym poziomie - 18 032 pkt. Swej wartości nie zmienił także WIG 20. Przed południem duży ruch panował tylko na rynku NFI, gdzie inwestorzy ponownie przystąpili do zakupów. Indeks NIF wzrósł o 3,2% do 67,7 pkt. Maksymalnie zdrożał 1 NFI oraz NFI Foksal. Wysoki obrót w dogrywce zanotowano na NFI Piast, gdzie właściciela w tej fazie sesji zmieniło 755 tys,. akcji. Wzrost cen funduszy nie schodził popytu. W dogrywce na prawie wszystkich z nich przeważało kupno.

Na rynku podstawowym o 10% zdrożał Centrozap. Spółka już drugi raz maksymalnie zdrożała, po tym jak okazało się, że zarzuty Izby Skarbowej były bezpodstawne. Wśród spółek tworzących SITech większe wzrosty zanotowały tylko CSS (+4,2%) i Comarch (+3%). Nie zmieniła się cena Elektrimu, Optimusa i Telekomunikacji Polskiej. Jednak w dogrywce na tych papierach dominowała podaż.

O 10% spadł Beton Stal o tym jak wierzyciele wezwali spółkę do zapłaty zobowiązań. Maksymalnie rynek przecenił Fasing. Kurs tej spółki ulega obecnie wyraźnej korekcie po udanych przenosinach z CeTO.

DARIUSZ JAROSZ