Kolejna godzina notowań nie zmieniła ogólnej oceny przebiegu sesji. Utrzymuje się konsekwentny wzrost, który wyprowadził WIG20 do poziomu 1783 pkt., który dwa razy w tym tygodniu zatrzymywał wzrosty. Czy tak się stanie i tym razem? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest kluczem do rozszyfrowania kierunku trendu na najbliższy tydzień.
Wnioski płynące z obserwacji rynku w trakcie ostatnich trzech sesji skłaniają do jednoznacznej odpowiedzi NIE, na wyżej postawione pytanie. Można się jedynie zastanowić, jak duża jest szansa na wykonanie ruchu powrotnego po wybiciu z konsolidacji. O tym najprawdopodobniej zadecyduje kształt dzisiejszej świecy. Ta jednak może okazać się wysoką białą, a jej pozytywną moc wzmocnią wysokie obroty, które już przekroczyły 200 mln zł. Ale nie uprzedzajmy zdarzeń.
Taki opis sytuacji implikuje dalsze pozostawanie poza rynkiem za nieuzasadnione i nakazuje traktować jako okazyjne z punktu widzenia perspektywy najbliższego tygodnia. Takie ceny prawdopodobnie nie powtórzą się w ciągu następnych sesji.
Warto zwrócić uwagę na Agorę. Jej wykres jest łudząco podobny do wykresu KGHM sprzed dwóch tygodni. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że schemat rozwoju zdarzeń na Agorze przebiegnie w ten sam sposób. Po okresie konsolidacji jest szansa na wybicie w górę i ruch w kierunku 80 zł. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się wczorajsza biała świeca, obejmująca swym korpusem świecę ją poprzedzającą. Sygnał kupna wygenerował dzienny MACD, ale tygodniowy w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej swojej średniej. Rysująca się formacja podwójnego dna, obejmująca okres ostatnich czterech miesięcy ma dużą szansę odwrócić wielomiesięczny trend spadkowy.
Krzysztof Stępień