Dzisiejsze notowania dolara oscylują blisko lokalnych szczytów zlokalizowanych wokół wczorajszego zamknięcia. Dzisiaj inwestorzy swoją uwagę skupią na publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. A w nim poznamy jak rozłożyły się głosy na ostatnim głosowaniu. Najbardziej prawdopodobne wydaję się, iż protokół będzie miał charakter neutralny, co nie powinno mieć wpływu na rynek. W tym samym czasie tj. o godz. 20 naszego czasu poznamy jak kształtował się deficyt budżetowy w lutym, oczekuje się deficytu na poziomie 85 mld USD (ostatnio było 85,3 mld USD). Godzinę przed publikacją tego protokołu pojawi się też szef Fed, ale ostatnio dokładnie sprecyzował jak postrzega ogólną sytuację gospodarczą więc nie wydaje się, aby tym razem powiedział coś odmiennego. W tym przypadku też nie oczekuję większej reakcji na tę wypowiedź. Gracze wyczekiwać będą najprawdopodobniej na dane, które poznamy w dwóch kolejnych dniach. Dzisiaj dowiemy się jeszcze jak zmieniły się zapasy paliw w USA.
Złoto w dalszym ciągu zyskuje na wartości, co ma swoje potwierdzenie w słabszym dolarze. Wczorajsze notowania tego kruszcu ustanowiły nowy lokalny szczyt na poziomie 681 usd/oz. i były najwyższe od końca lutego. Obecnie za złoto trzeba zapłacić 676.78 usd/oz.
O godzinie 08:40 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3430 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: w dalszym ciągu pozostajemy w dość wąskim zakresie zmian, który można określić jako konsolidację w rejonie szczytów z lekką presją na słabszego dolara. Nienajlepszy klimat wokół amerykańskiej waluty podczas godzin sesji azjatyckiej widoczny był poprzez wygenerowanie nowego szczytu, tym razem miał on wartość: 1,3454. Poranne godziny przyniosły jednak odreagowanie i powrót kursu poniżej wskazywanego we wczorajszym komentarzu miejsca charakterystycznego znajdującego się w rejonie 1,3440. Cały czas w związku z tym aktualny pozostaje sygnalizowany ostatnio scenariusz krótkookresowego powrotu na rynek mocniejszego dolara. Technicznym potwierdzeniem wyraźniejszej korekty byłby trwały spadek kursu poniżej sygnalnej 1,3400. Najbliższe wsparcie wyrysować można obecnie na rejon 1,335 - 1,3360.
RYNEK KRAJOWY