Dziś nie poznamy żadnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. Z USA natomiast opublikowany będzie indeks zaufania konsumentów Conference Board za kwiecień. Oczekuje się spadku jego wartości do 62 punktów, z poprzednich 64,5. Potwierdzenie tych informacji może wskazywać na rosnące obawy społeczeństwa, co do przyszłej sytuacji gospodarstw domowych. Indeks cen domów publikowany przez S&P/CaseShiller za luty oczekiwany jest na poziomie (-12)%, przy poprzednich (-10,7). Informacja ta nie powinna mieć wpływu na rynek. Powodem jest okres, którego te dane dotyczą. Giełdy w USA zamknęły się bez wyraźnego kierunku. Indeks Dow Jones osiągnął poziom12871,75 pkt., tj. (-0,16)%. Inwestorzy zamykali pozycje przed publikacją wspomnianej wcześniej decyzji. Ciekawą informacją jest fakt napływu pieniędzy na rynki Emerging Markets. Zachowanie takie może tłumaczyć niedomknięcie emisji 5-letnich obligacji w USA i obaw związanych z tamtejszą gospodarką.
Złoto potwierdzało zachowanie rynku walutowego. Metal ten pozostawał w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 889,00 a 893,53 usd/oz.
O godzinie 08.11 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5619 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: sytuacja na rynku tej pary dość wyraźnie wskazuje na silną pozycję strony podażowej - zainteresowanej mocniejszym dolarem. W dalszym ciągu bowiem ceny utrzymują się w wąskim zakresie zmian dolnego obszaru ostatniej fali aprecjacji dolara. Z technicznego punktu widzenia taka formacja sugeruje możliwość osunięcia się notowań przynajmniej w okolice piątkowego minimum: 1,5554. Analizując jednak obraz eurodolara pod kątem wskaźników intra day oraz mając na uwadze jutrzejsze kluczowe w tym tygodniu wydarzenie dla dolara (decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych) przyjąć można, że w rejonie zeszłotygodniowego dołka podjęta zostanie próba reaktywacji długich pozycji. Zapowiedziane na jutro publikacje zza oceanu przyczynić się mogą w znaczący sposób do ograniczenia zmienności w tracie dzisiejszego handlu. Sygnalną zapowiadającą trwalsze zmiany w kierunku północnym byłby wzrost powyżej bariery: figury 1,5700.
RYNEK KRAJOWY