Złoty osłabił się wczoraj zbliżając się do oporów przy 3,34. Rynek jest bardziej wrażliwy na umocnienie dolara niż na osłabienie. Wczorajszemu minimum na EURUSD towarzyszyła zdecydowana wyprzedaż złotego, natomiast gdy dolar się osłabiał kurs EURPLN reagował niemrawo. W krótkim terminie świadczy to o zmianie sentymentu na rynku. Dzisiejszy komunikat po posiedzeniu RPP będzie kluczowy dla złotego. Bardziej gołębi komunikat może zachęcić do dalszej wyprzedaży złotego. Najbliższym oporem jest nadal 3,34, a wsparciem strefa 3,29-3,30.
EURUSD
EURUSD obronił minimum z ubiegłego tygodnia (1,4620). Wczorajsze zachowanie rynku świadczy o realizacji zysków z długich pozycji w dolarze. Rynek ustanowił nowe minimum 50 pipsów poniżej poprzedniego, a następnie wrócił zdecydowanie ponad wsparcie. Stało się tak mimo lepszych danych z USA. Takie zachowanie kursów potwierdza naszą prognozę utrzymania zakresów 1,46 - 1,49 w najbliższym czasie (do końca tygodnia). Dzisiejsze dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz tygodniowej zmianie zapasu paliw mogą stać się impulsem do dalszego osłabienia dolara w kierunku 1,48.
GBPUSD
Wczorajszy dzień przyniósł kontynuację spadków na GBPUSD, który znalazł wsparcie w postaci 161,8% projekcji fali korekcyjnej z poziomu 1,8505 na 1,8792. Kurs odbił się dość istotnie z tych rejonów i obecnie widzielibyśmy kontynuacje tego ruchu w okolice 100-okresowej średniej na wykresie dziennym, która obecnie przebiega w rejonie 1,8520. Komunikat z ostatniego posiedzenia FOMC został wykorzystany do realizacji zysków z krótkich pozycji w GBPUSD. W czasie sesji europejskiej kurs powinien zachowywać się stabilnie. Większej zmienności możemy spodziewać się po publikacji danych na temat zamówień na dobra trwałego użytku w USA.
USDJPYObawy o kondycję sektora finansowego przeważyły nad optymizmem wywołanym lepszymi danymi z USA na temat sprzedaży nowych domów, a także wyższym odczytem indeksu nastroju konsumentów. Amerykańskie indeksy akcji spadały. Z opublikowanych w dniu wczorajszym notatek z ostatniego posiedzenia FOMC wynikało, że gospodarka amerykańska pozostanie w stanie ?schłodzenia? przez kilka kolejnych kwartałów, jednak w najbliższych miesiącach powinno ustabilizować się tempo inflacji. Fed przede wszystkim niepokoją niższe wydatki oraz kondycja instytucji finansowych. W takiej sytuacji na wartości nieco zyskał jen. Od kilkunastu dni na parze USDJPY nie widać wyraźnego trendu. Para utrzymuje się w szerszym zakresie wahań., obecnie zbliżając się w okolice dolnego ograniczenia tego kanału na poziomie 108,00. Preferowalibyśmy pozostanie bez pozycji na tej parze, dopóki nie nastąpi wybicie z zakresu.