Reagujemy na wzrost cen w USA. Zaczynamy dzień 58 pkt. nad wczorajszym
zamknięciem. To 2,5 proc. Jest nieźle, ale oczywiście najważniejsze
dopiero przed popytem. Trzeba te poziomy utrzymać. Z 98-99
Aktualizacja: 26.02.2017 12:20 Publikacja: 19.09.2008 09:32
Reagujemy na wzrost cen w USA. Zaczynamy dzień 58 pkt. nad wczorajszym
zamknięciem. To 2,5 proc. Jest nieźle, ale oczywiście najważniejsze
dopiero przed popytem. Trzeba te poziomy utrzymać. Z 98-99
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
RPP obniżyła stopy procentowe w maju, pierwszy raz od 19 miesięcy, czym zadowoliła nie tylko uczestników rynków finansowych.
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas