Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.02.2017 03:03 Publikacja: 25.02.2012 21:05
Foto: ROL
Bliskość wsparcia, relatywnie niska wartość średniego obrotu na sesji, wysoka liczba otwartych aktualnie pozycji na rynku terminowym i niska zmienność cen – to są czynniki, które sugerują, że wkrótce może dojść do dynamicznej zmiany wycen. Warto przygotować się na zwiększoną zmienność cen popartą wyższą aktywnością graczy i prawdopodobnie w początkowej fazie spadkiem liczby otwartych pozycji. Wysoka LOP przy niskim obrocie to może być problem do przełknięcia dla rynku. Gdy znaczna część graczy będzie chciała zmienić swoją pozycję, może być kłopot z dokonaniem tego bez wpływu na ceny. Stąd przypuszczenie, że na cenach pojawi się większa zmienność. Co miałoby skłonić do zmiany obecnie obranych pozycji?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogą kontynuować zeszłotygodniowe odbicie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas