Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.02.2017 05:12 Publikacja: 01.04.2012 01:04
Foto: ROL
14,3 proc., 11,1 proc., 12,1 proc. oraz -21,9 proc., -2,0 proc., 6,6 proc. To zestawienie kwartalnych zmian dwóch indeksów giełdowych. Pierwsze trzy liczby to zmiany z dwóch kwartałów ubiegłego roku oraz pierwszego kwartału bieżącego roku, jakie zanotował indeks S&P500. Trzy kolejne liczby to analogiczne zmiany wyliczone dla indeksu WIG20. Nie trzeba być wielkim matematykiem, by zauważyć znaczącą różnicę między tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie w USA, a tym, co miało miejsce w Polsce. Czy ta dysproporcja będzie trwała nadal?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W obliczu pojawiających się od czasu do czasu ostrzeżeń o ryzyku stagflacji nie sposób uniknąć refleksji nad pomysłem podniesienia celu inflacyjnego banków centralnych w USA i strefie euro.
Sytuacja na wykresie eurodolara wskazuje, że szczyt notowań może być bliski uformowania.
EBC, Fed oraz inne banki centralne będą musiały znaleźć trudną równowagę między obawami o wzrost gospodarczy a ryzykiem inflacyjnym.
Rynki finansowe na cła zareagowały paniczną przeceną na szerokiej klasie aktywów, od akcji przez ropę i złoto po amerykańskiego dolara.
Przepisy, które wprowadziły do porządku prawnego pojęcie obligacji kapitałowych, weszły w życie pod koniec 2023 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas