Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
14,3 proc., 11,1 proc., 12,1 proc. oraz -21,9 proc., -2,0 proc., 6,6 proc. To zestawienie kwartalnych zmian dwóch indeksów giełdowych. Pierwsze trzy liczby to zmiany z dwóch kwartałów ubiegłego roku oraz pierwszego kwartału bieżącego roku, jakie zanotował indeks S&P500. Trzy kolejne liczby to analogiczne zmiany wyliczone dla indeksu WIG20. Nie trzeba być wielkim matematykiem, by zauważyć znaczącą różnicę między tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie w USA, a tym, co miało miejsce w Polsce. Czy ta dysproporcja będzie trwała nadal?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Za każdym kolejnym podejściem rośnie prawdopodobieństwo wybicia oporu, więc może tym razem się uda.
Nowe prognozy analityków NBP nie pozostawiły RPP wyboru. Projekcja obniżyła ścieżkę centralną dla tegorocznej inflacji o 1 pkt proc.
Na rynku obligacji wydarzeniem wczorajszej sesji było opublikowanie planu przetargu na lipiec, ale i cały trzeci kwartał.
Najbliższej obniżki stóp możemy się spodziewać dopiero we wrześniu. Wtedy RPP nie będzie miała większego wyboru.
Tańszy pieniądz jest pożądany przez stronę rządową, bo będzie wspierać gospodarkę i nastroje. Opozycja szuka dźwigni po drugiej stronie.
Poniedziałkowa sesja była pierwszą, podczas której rynki finansowe miały możliwość zareagowania na to, co wydarzyło się w weekend.