Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Michał Seńczuk, prezes Studenac Group.
Potwierdziły się doniesienia z biur maklerskich wskazujące na małe zainteresowanie ofertą wśród inwestorów indywidualnych. Nieco lepiej to wyglądało w przypadku inwestorów finansowych. Z naszych informacji wynika, że książka popytu była pokryta w całości. Na ostatniej prostej z transakcji wycofał się EBOR, co było kluczowym czynnikiem, który wpłynął na niepowodzenie IPO Studenac. – Podczas naszych licznych spotkań i rozmów z polskimi, chorwackimi i międzynarodowymi inwestorami widzieliśmy rzeczywiste zainteresowanie modelem biznesowym Studenaca oraz uznanie dla naszego dynamicznego rozwoju oraz planów dalszej ekspansji. Jednak z powodu trudnych warunków na rynkach kapitałowych wspólnie z naszym większościowym akcjonariuszem podjęliśmy decyzję, by nie kontynuować oferty akcji spółki – tłumaczył Michał Seńczuk, prezes Studenac Group.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Platforma e-commerce zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
W niedzielę pożar strawił budynek rumuńskiego parku logistycznego wynajmowany przez odzieżową grupę LPP i towar przeznaczony do dystrybucji. Firma szacuje straty. Są pierwsze decyzje.
Na żądanie nadzorcy podmioty chcące skupić akcje Krynicy Vitamin muszą zmienić treść wezwania. Dlaczego?
Grupa IMC w ostatnim czasie poprawiła wyniki, zredukowała zadłużenie i zmodernizowała park maszynowy. Nic dziwnego, że wpadła w oko Kernelowi. – Główny akcjonariusz nie planuje sprzedaży spółki – mówi Oleksandr Wierżihowskij, prezes IMC.
Do źródeł niespodzianek systemu kaucyjnego dołączają zapisy licencji dla operatorów. Do startu systemu kaucyjnego zostały trzy miesiące. A wciąż stoi przed nim wiele wyzwań.
Handlowa spółka zaprasza do sprzedaży do 46,2 mln akcji po cenie z przedziału 30,3 - 36,2 zł. Może na ten cel wydać maksymalnie 1,4 mld zł.