Gdy emisja akcji i debiut dojdzie do skutku, Browar Jastrzębie będzie trzecim producentem piwa na warszawskiej giełdzie, obok notowanego na NewConnect Browaru Czarnków oraz notowanej na głównym parkiecie Grupy Żywiec.

– Spółka chce pozyskać 5,5 mln zł – mówi „Parkietowi" Piotr Piekarski, prezes spółki Browar Jastrzębie. Data przeprowadzenia oferty nie jest znana, redakcja dowiedziała się jednak, że browarowi przy wchodzeniu na NewConnect doradza spółka ICF z Płocka.

Browar nie ma jeszcze długiej tradycji, spółka powstała zaledwie w ubiegłym roku. Środki z emisji akcji oraz crowdfundingu chce przeznaczyć na rozpoczęcie produkcji i budowę nowego browaru, która ma się zakończyć w II kwartale 2019 r.

Browar będzie działał w dwóch segmentach biznesowych – chce produkować piwo na zlecenie browarów kontraktowych (ma podpisane listy intencyjne)oraz warzyć je pod marką własną. W radzie nadzorczej browaru jest Aleksander Kiebel, wcześniej zarządzał siecią sprzedaży 65 placówek SKOK. W styczniu 2018 r. kapitały własne emitenta wynosiły 4,69 mln zł.