Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wzmożona aktywność kupujących była odpowiedzią na wstępne wyniki kwartalne meblarskiej grupy, które okazały się miłą niespodzianką dla inwestorów. – Spółka pokazała lepsze od oczekiwań wyniki za I kwartał i był to drugi z rzędu dobry kwartał po paśmie rozczarowań w latach 2017–2018. Baza wynikowa jest więc niska. Wyzwania na kolejne okresy pozostają bez zmian, czyli dalsza redukcja zadłużenia i poprawa efektywności fabryki płyt wiórowych. W słabszym sezonie pod względem sprzedaży mebli, jaki mamy przed sobą, wynik w segmencie płyty będzie miał dużo większe znaczenie. Tym samym zbliżenie się do wyników I kwartału w najbliższych dwóch kwartałach będzie dużym sukcesem – uważa Krystian Brymora, analityk DM BDM.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek handlowy nadal się kurczy, w rok zostało zamkniętych ok. 2 tys. sklepów. Najszybciej ubywa placówek spożywczych, odzieżowych czy meblowych.
Platforma e-commerce zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
W niedzielę pożar strawił budynek rumuńskiego parku logistycznego wynajmowany przez odzieżową grupę LPP i towar przeznaczony do dystrybucji. Firma szacuje straty. Są pierwsze decyzje.
Na żądanie nadzorcy podmioty chcące skupić akcje Krynicy Vitamin muszą zmienić treść wezwania. Dlaczego?
Grupa IMC w ostatnim czasie poprawiła wyniki, zredukowała zadłużenie i zmodernizowała park maszynowy. Nic dziwnego, że wpadła w oko Kernelowi. – Główny akcjonariusz nie planuje sprzedaży spółki – mówi Oleksandr Wierżihowskij, prezes IMC.
Do źródeł niespodzianek systemu kaucyjnego dołączają zapisy licencji dla operatorów. Do startu systemu kaucyjnego zostały trzy miesiące. A wciąż stoi przed nim wiele wyzwań.