Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Robert Ogór, prezes Ambry, mówi, że pierwszy rocznik wina owocowego firmy wyszedł bardzo udany.
– Wina owocowe stały się nowym trendem w wielu krajach, jednak aby wynieść polskie wino na europejskie salony, należałoby stworzyć strategię produktu regionalnego wysokiej jakości, co zachęciłoby rolników do uczestnictwa w tym rynku – mówi Robert Ogór, prezes Ambry.
Firma w tym roku wypuściła na rynek pierwsze wina owocowe. Prezes przyznaje, że ci, którzy mieli okazję spróbować win owocowych z Winiarni Zamojskiej, są zachwyceni. – Produkcja win owocowych jest dla Polski szansą, ponieważ posiadamy niewykorzystany potencjał. Liczby mówią same za siebie: Hiszpania zbiera 4 mln ton winogron, Polska natomiast 4 mln ton jabłek, jednak w Polsce wciąż zastanawiamy się, jak zutylizować jabłka, natomiast w Hiszpanii robi się z winogron wino – podkreśla Robert Ogór.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.
W czerwcu za podstawowe produkty trzeba było zapłacić w sklepach o niemal 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Dynamika cen znowu zaczyna przyspieszać.
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o znaną markę biżuterii.
Rynek handlowy nadal się kurczy, w rok zostało zamkniętych ok. 2 tys. sklepów. Najszybciej ubywa placówek spożywczych, odzieżowych czy meblowych.