Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jak wynika z raportu AmRestu, sprzedaż w III kwartale sięgnęła 505 mln euro, co oznacza zwyżkę o blisko 29 proc. w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem. Sprzedaż grupy w walutach lokalnych zwiększyła się o 28,1 proc., natomiast przychody z rynków Europy Środkowo-Wschodniej wyniosły 218 mln euro, czyli o ponad 18 proc. więcej rok do roku. Obroty na rynku rosyjskim zwiększyły się o prawie 29 proc., do 55 mln euro, natomiast zwyżka obrotów w Europie Zachodniej wyniosła niemal 43 proc., czyli 200 mln euro. Rynek hiszpański, nieujęty w wynikach Europy Zachodniej, przyniósł 72 mln euro, czyli o 11,3 proc. więcej niż w III kwartale poprzedniego roku. Rynek chiński z kolei osiągnął 24 mln euro przychodów, co oznacza ponad 22-proc. wzrost rok do roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kilkuprocentową dynamiką wzrostu przychodów mogła pochwalić się branża w drugim kwartale 2025 r. – sądzą eksperci. Marże zależą od kalendarza wyprzedaży.
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.
W czerwcu za podstawowe produkty trzeba było zapłacić w sklepach o niemal 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Dynamika cen znowu zaczyna przyspieszać.
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o znaną markę biżuterii.