Reklama

Global Cosmed pod presją kosztów

Global Cosmed, producent i dystrybutor chemii gospodarczej oraz kosmetyków, w tym roku odczuwa efekty skokowego wzrostu cen surowców i opakowań do produkcji, co negatywnie przekłada się na rentowność biznesu.

Publikacja: 10.11.2021 05:00

Global Cosmed pod presją kosztów

Foto: materiały prasowe

– Każda firma mierzy się obecnie z podobnymi wyzwaniami, będącymi wynikiem globalnych trendów gospodarczych czy opóźnionych skutków pandemii. Nie na wszystkie czynniki (np.: ceny czy dostępność surowców) mamy wpływ. Jednakże dzięki zapleczu finansowemu mamy możliwość elastycznego reagowania na nadarzające się okazje inwestycyjne, odważnie i skutecznie wdrażamy też nowe rozwiązania poprawy efektywności naszej produkcji – wyjaśnia Magdalena Mielimonka, wiceprezes Global Cosmed. – Obok automatyzacji linii produkcyjnych wprowadziliśmy też zintegrowane podejście w procesie projektowym, dzięki któremu szukamy optymalizacji na każdym etapie łańcucha wartości i w każdym dziale. A już wkrótce poinformujemy o naszej sztandarowej inwestycji, która będzie wyznaczała nowe trendy w produkcji asortymentu podobnego do tego oferowanego przez Global Cosmed – dodaje.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Handel i konsumpcja
Zyski Pepco mają rosnąć szybciej niż przychody
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Handel i konsumpcja
Action pokonało Pepco. Nowy lider tanich zakupów
Handel i konsumpcja
Pepco ma dobre wieści dla inwestorów. Akcje drożeją
Handel i konsumpcja
Techniczna spółka dnia: LPP po wynikach wychodzi na rekord
Handel i konsumpcja
LPP miało 18 mln zł straty netto w III kw. 2025 r.
Handel i konsumpcja
Grupa LPP dokonała odpisu na Re Trading
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama